Osvetlenie vozidla

Naša firma vám poskytuje úplný servis, kontrolu osvetlenia motorového vozidla. Tak ako vyplýva so zákona o Cestnej premávke osvetlenie musí byť zapnuté po celý rok. Vďaka nám zostane Vaše osvetlenie vždy v 100% stave a výrazne zlepši pohodu počas vedenia vozidla.

 

Znenie zákona:

 

(1) Vozidlo musí mať okrem prípadu uvedeného v § 34 ods. 4 počas jazdy rozsvietené stretávacie svetlomety alebo im na roveň postavené osvetlenie; to neplatí pre nemotorové vozidlo, ktoré musí mať rozsvietené svietidlá počas zníženej viditeľnosti. Za nezníženej viditeľnosti môžu byť na vozidle namiesto stretávacích svetlometov rozsvietené denné prevádzkové svietidlá, ak je nimi vozidlo vybavené.

(2) Vodič nesmie použiť diaľkové svetlomety, ak je vozovka dostatočne a súvisle osvetlená alebo ak by mohol byť oslnený vodič protiidúceho vozidla, vodič vozidla idúceho pred ním alebo iný účastník cestnej premávky, strojvedúci vlaku alebo vodič iného dráhového vozidla, alebo vodič plavidla. Pri zastavení vozidla pred železničným priecestím vodič nesmie použiť ani stretávacie svetlomety, ak by nimi mohol oslniť vodiča vozidla v protismere.

(3) Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do hmly vodič smie použiť len za hmly, sneženia alebo za dažďa.

(4) Vodič smie jazdiť aj s parkovacími alebo obrysovými svietidlami, ak má súčasne rozsvietené stretávacie svetlomety alebo diaľkové svetlomety, alebo predné svetlomety do hmly, ak je nimi vozidlo vybavené.

(5) Činná plocha svetlometov a svietidiel nesmie byť zakrytá alebo nadmerne znečistená s výnimkou svetlometov a svietidiel, ktoré nie sú predpísané.

 

Regloskop MOTEX 7535 je zařízení na kontrolu a nastavení světlometů ,kterých výška nad vozovkou je v rozmezí 200 až 1300mm.Pracuje na základě principu přímé projekce se zmenšením 1 : 20 .Nedá se elektronicky připojit,může pracovat jen jako samotné zařízení

   • rozsah stupnice na kontrolu tlumených světel :-20 až +60 cm/10 mzařízení kontroluje nastavení tlumených světel

   • nastavení dálkových světel

   • nastavení mlhových světel

   • intenzitu osvětlení dálkovým světlem